مامانی پری میهمان ویژه سومین جشنواره ونمایشگاه جایزه فیروزه

مامانی پری میهمان ویژه سومین جشنواره ونمایشگاه جایزه فیروزه

عروسک های مامانی پری به عنوان یک کالاهای فرهنگی و دست ساز ایرانی در سومین نمایشگاه و جشنواره کالاهای فرهنگی با الگوی ایرانی اسلامی «جایزه فیروزه»  ارائه شده است.
به گزارش ستاد خبری سومین نمایشگاه و جشنواره کالاهای فرهنگی با الگوی ایرانی اسلامی «جایزه فیروزه»، یکی از غرفه های پرمخاطب نمایشگاه جایزه فیروزه، «مامانی پری» است که با عروسک های دست ساز بانوی هنرمند ایرانی با استفاده از بهترین و با کیفیت ترین مواد اولیه در نمایشگاه حضور دارد.
پروانه تهرانیان؛ سازنده عروسک های «مامان پری» درباره چگونگی ورود به عرصه عروسک سازی گفت: من از 13 سالگی به کار خیاطی و بافتنی علاقه داشتم و همیشه به صورت تفننی در این حوزه کار می کردم، اما دی ماه سال 95 یکروز که نوه ام به خانه مان آمده بود و بی حوصله بود با پارچه هایی که داشتم برایش یک عروسک درست کردم.
وی ادامه داد: وقتی همسایه ها یا اقوام عروسک را دیدند خیلی خوششان آمد و سفارش دادند که برایشان درست کنم، کم کم حجم سفارش ها زیاد شد و به پیشنهاد دخترم کار را کمی تجاری و گسترده تر دنبال کردیم.
تهرانیان با بیان اینکه در ابتدا روزی یک عروسک درست می کردم اما با کمک دختر و دامادم کار را توسعه دادیم، گفت: امروز با گذشت یک سال از شروع کارمان و با استفاده از 9 نیروی کار فعال، روزانه 100 عروسک تولید می کنیم و هر قطعه از اعضای عروسک ها توسط یکی از خیاط ها دوخته می شوند.
وی درباره ویژگی های عروسک مامان پری توضیح داد: این عروسک ها در عین سادگی فرم صورت و لباس ها، حجم کوچکی دارند که به سادگی برای کودکان یا بزرگسالان قابل حمل است و در قالب عروسک، جاکلیدی، کیف مداد و سرمدادی عرضه می شوند.

  • 19 دی 1396
  • نویسنده: nashrnet
  • تعداد نمایش ها: 390
  • نظرات: 0
چاپ

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

تبلیغات