جنگل سنگده

جنگل سنگده

در قلب جنگل‌های هیرکانی در مازندران، منطقه‌ای که همیشه جای وسوسه‌کننده‌ای بوده است، در کنار شروین‌کوه و شهریارکوه و در روستایی به همین نام یعنی سنگده قرار گرفته است. این مکان وسوسه کنند که به اسم جنگل سنگده شناخته می‌شود در نزدیکی سه شهر یعنی ساری، تهران و سمنان قرار دارد. در بخش ایرانگردی امروز قصد داریم سری به این بهشت روی زمین بزنیم، پس همراهمان باشید.

به خاطر فاصله‌ای که جنگل‌های هیرکانی بین این روستا و روستا‌ها و شهر‌های اطراف بوجود آورده‌اند، هنوز سنگده دست‌نخورده باقی مانده است. اینجا روستای کوچکی‌ است و قبلا به سیدده شناخته می شده. سنگده از  توابع بخش دودانگه شهرستان ساری‌ است و اهالی آن به زبان مازندرانی حرف می‌زنند. زیبایی این منطقه به جنگل‌هایی‌ است که از جنوب و شمال، آن را محصور کرده‌اند.

در سفر به این منطقه نباید دیدن آبشار اوبن را از دست بدهید. آبشار اوبن، مرز بین سمنان و مازندران است و ارتفاعش از سطح آب‌های آزاد به حدود ۱۸۰۰ متر می‌رسد. برای دسترسی به این آبشار باید از مسیری جنگلی عبور کنید. رسیدن به این آبشار تنها از طریق جاده‌ی روستایی و بعد با پیاده‌روی از بین جنگل ممکن است. امیدواریم گردشگران محترم، در حفظ زیبایی‌های این جنگل کوشا باشند تا این منبع و جاذبه‌ی طبیعی بی‌نظیر، همیشه به همین زیبایی باقی بماند.

  • 15 مرداد 1398
  • نویسنده: nashrnet
  • تعداد نمایش ها: 198
  • نظرات: 0
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
چاپ

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

تبلیغات