جام ادیسون، جام پرینتر سه بعدی

جام ادیسون، جام پرینتر سه بعدی

اخیرا، رقابت های طراحی صنعتی دانشجویی به نام جام ادیسون Edison Cup   مسابقه طراحی دو سالانه شانگهای Shanghai  را برجسته کرده است. این رقابت ها توسط مرکز تبادل علم و فناوری شانگهای، GE و اتحادیه تایلندی ها برگزار می شود. تیم های دانشجویی از دانشگاه فودان، دانشگاه علم و فناوری شرق چین، دانشگاه دوم پلی تکنیک شانگهای و دانشگاه دیانجی شانگهای خلاقانه ترین طراحی و تولید یک سال اخیر خود را برای رقابت در بدست آوردن جایزه اول ارایه کردند.

این رقابت دو قسمت برگزار می شود.
 قسمت اول مربوط به طراحی صنعتی چراغ های هوشمند خیابانها، بر اساس اینترنت اشیاء صنعتی  و بخش دیگر مربوط به مدیریت از راه دور طراحی وب برای چراغ های هوشمند خیابان می باشد. این رقابت به دنبال تحریک علاقه و شور دانشجویان در طراحی شهر هوشمند می باشد و به آنها کمک می کند تا استعدادهای خود را در طراحی صنعتی کشف کنند.
قبل از ارائه طراحی ها به داوران مسابقات،  تمامی موارد ارائه شده در مسابقه با استفاده از پرینتر سه بعدی مدل صنعتی SLA (Stereolithography)،که ساخت مجموعه اتحادیه تایلندی ها می باشد، تولید خواهد شد. سه تیم برتر در مرکز نمایشگاه شانگهای در تاریخ 3 دسامبر هر سال معرفی می شوند.
 مرکز تحقیقات GE چین به طور مدام در زمینه فناوری تولید افزایشی و انواع پرینترهای سه بعدی تحقیقات آکادمیک وسیعی انجام داده و به تبع آن  نوآوریهای فراوانی داشته است. آنها نه تنها در مورد خود تکنولوژی اهمیت می دهند، بلکه توجه زیادی به بحث طراحی می کنند. مانند اتحادیه تایلندی، تولید کننده پرینتر سه بعدی ، این مرکز نیز در طی چند سال گذشته، کسب و کار خود را رونق و از بازارهای داخلی به بازارهای بین المللی گسترش داده است. علاوه بر این، مرکز GE، تاکید ویژه ای بر آموزش و ترویج پرینتر سه بعدی درمیان دانشجویان در تمام سطوح  دارد.
 ما این تاکید را در "جام ادیسون" می بینیم، که در واقع فعالیتی است که کاربردهای پرینتر 3 بعدی و نوآوری طراحی را ترکیب می کند، که پلت فرم خوبی برای افراد جوان و دانشجویان جهت نشان دادن کارهایشان خواهد بود.
 دو سالانه طراحی شانگهای که در مرکز نمایشگاه های شانگهای از 1 تا 3 دسامبر برگزار می شود، 

  • 5 مهر 1396
  • نویسنده: nashrnet
  • تعداد نمایش ها: 540
  • نظرات: 0
چاپ

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

تبلیغات